Współpracujemy

Nasze partnerstwa

Naszą siłą jest współpraca z polskimi organizacjami i instytucjami. Wspieramy i łączymy wspólne zasoby i ekspertyzy, aby:

– lepiej zrozumieć lokalne potrzeby.
Lokalne organizacje mają lepsze rozeznanie w potrzebach, wyzwaniach i kontekście społecznym. Współpraca z nimi umożliwia IRC dostosowanie działań i programów do rzeczywistości danej społeczności.

– zwiększyć skuteczność działań.
Dzięki partnerstwu, IRC może działać bardziej skutecznie, wykorzystując już istniejące zasoby, sieci społeczne i infrastrukturę lokalną.

– promować zrównoważony rozwój.
Wspieranie lokalnych organizacji i instytucji może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju społeczności poprzez budowanie ich zdolności i umiejętności. W ten sposób nasze działania (humanitarne i rozwojowe) mogą przynosić trwałe korzyści społecznościom.

– zwiększyć zaangażowania społeczności.
Praca z lokalnymi partnerami może przyczynić się do większego zaangażowania społeczności w działania. Lokalne organizacje są często bardziej zaufane przez społeczności, co może ułatwić dostęp do nich i lepsze zrozumienie ich potrzeb.

Do naszych partnerów należą:

  • Centrum Edukacji Obywatelskiej

We współpracy z IRC wdraża inicjatywy mające na celu dwutorowe wspieranie integracji ukraińskich uczniów i uczennic w życie szkolne poprzez promowanie idei inkluzywnych samorządów uczniowskich oraz rozwój kompetencji kadry nauczycielskiej.

  • Fundacja dla Wolności  

Dzięki naszemu wsparciu Fundacja dla Wolności prowadzi program edukacyjno-integracyjny dla rodzin uchodźczych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb kobiet i dzieci, w ośrodkach w Lininie i Dębaku. Dodatkowo, organizuje zajęcia dla uczniów, uczennic i nauczycieli z warszawskich szkół podstawowych dotyczących zagadnienia wielokulturowości.

  • Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu 

Razem tworzymy w szkołach w województwie wielkopolskim specjalne przestrzenie wycieszenia i relaksacji (tzw. spokojne kąciki) dla uczniów i uczennic.

  • Polskie Forum Migracyjne

Wspomagamy  PFM w opracowaniu bezpłatnej i ogólnodostępnej platformy szkoleniowej online „Szkoła Różnorodności” dla asystentów i asystentek międzykulturowych

  • Teach for Poland

Razem integrujemy istniejący model nauczania z metodologią IRC „Healing Classrooms”, aby zapewnić wsparcie dzieciom z doświadczeniem migracji i uchodźstwa. Dodatkowo, oferujemy polskim i ukraińskim nauczycielom i nauczycielkom zestaw narzędzi i metod pracy z zakresu edukacji wrażliwej na traumę.

© 2024 - Rescue. All rights reserved. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: